سفر به گذشته در آغوش تاریخ در قلعه روملی

بارانی خفاشی بر آسمان استانبول پخش شد و خیابان‌های شهر را با بوی تازگی خود شویند. من، گردشگری خسته از شلوغی زندگی شهری، تصمیم گرفته بودم تا یک روز خاص را در آغوش تاریخ به سر بندانم. مقصد من، قلعه روملی، نمادی از فرهنگ و تاریخ استانبول، بود.

در صبح زود و با راهنمایی نقشه‌های خود، به سمت قلعه قدیمی حرکت کردم. هنگامی که به دروازه‌های بلند و حاکمانه قلعه نزدیک شدم، هوا از مزرعه‌های زیبای اطراف به مشامم رسید. احساس کردم که زمان به گذشته باز می‌گردد و من وارد داستانی جذاب می‌شوم.

قلعه روملی با بناهای قدیمی، دیوارهای سنگی، و تراشه‌های هنرمندانه در هر گوشه و کنار، مرا به دورانی فراموش‌شده از تاریخ می‌برد. وقتی وارد داخل قلعه شدم، مرا به سرزمینی افسانه‌ای از شاهزادگان، شوالیه‌ها و داستان‌های عاشقانه می‌برد.

با دیدن دیوارهای تاریخی و تصاویر زیبا، فهمیدم که این قلعه چه گونه نقش مهمی در محافل تاریخی ایفا کرده است. هر تصویر، هر حفره در دیوار، هر سنگی که زیر پاهایمان بود، یک داستان جدید از زمان‌های گذشته را به من می‌گفت.

نشستم و نگاهم را به دور برداشتم. از بالا به شهر استانبول نگاه کردم و حس کردم که در زمان سفر کرده‌ام. پشت هر پنجره، هر گنبد و هر سقف قلعه، رازهایی از زندگی مردم این سرزمین را پنهان کرده بود.

قلعه روملی برای من نقطه‌ای بود که باعث شد از همه نوع هیاهوی روزمره خود فاصله بگیرم و در دل تاریخ گم شوم. این سفر، سفری به گذشته بود که باعث شد درک کنم چگونه زندگی در دوران‌های گذشته شکل گرفته و چگونه این سازه تاریخی نقش مهمی در آن داشته است.

به یادم می‌آید که وقتی از دروازه قلعه خارج شدم، با یک حس احترام و تواضع به سمت شهر برگشتم. قلعه روملی، به من یادآوری کرد که گاهی اوقات، برای درک بهتر زندگی، باید به گذشته نگاه کنیم.

👈 همچنین بخوانید: جاهای دیدنی استانبول

تذکر مهم: محتوای ارائه شده در قسمت تجربیات کاربران و سفرنامه‌ها، توسط کاربران و خوانندگان محترم تریپ لایک نوشته شده و ما هیچگونه دخل و تصرفی را در آنها به عمل نیاورده‌ایم. با توجه اینکه سلایق افراد عموما با یکدیگر متفاوت است، هر فردی پارامترها و معیارهای خاص خود را برای تعریف یک تجربه سفر خوب یا بد دارد. لذا پیشنهاد تریپ لایک این است که اینگونه مطالب را صرفا به دید یک راهنمای کمکی مطالعه کنید و چنانچه قصد سفر به مقصد مورد نظر را دارید، حتما از کارشناسان و مشاوران خبره استفاده بفرمایید. همچنین شما هم اگر تمایل دارید تجربه خود را با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید، می‌توانید به بخش سفرنامه من مراجعه بفرمایید.

شادی رضایی

از دوران کودکی عاشق سفر کردن بودم و دوست دارم وقتی درباره مکان‌های دیدنی دنیا محتوایی تولید می‌کنم، عشق حاصل از اون رو به شما هم منتقل کنم. امیدوارم از مطالعه مطالب من لذت ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + یازده =

دکمه بازگشت به بالا