نکات مهمی که باید قبل از اسباب کشی به هرجای دنیا بدانید!

فرایند جابجایی و نقل مکان از یک خانه به خانه‌ای دیگر، یکی از حساس‌ترین مراحلی است که اکثر مالکان با استرس و سختی فراوانی آنرا پشت سر می‌گذارند. برای اینکه بتوان این فرایند را به سادگی هرچه تمام‌تری انجام داد، لازم است تا دسته‌ای از نکات ساده و کاربری را رعایت کنید. این نکات در عین ساده‌بودن، بسیار کمک‌کننده بوده و این مرحله سخت از جابجایی را برای شما عزیزان، بسیار تسهیل می‌کند. باتوجه به اهمیت موضوع قصد داریم در طی یک مطلب جامع و کاربردی، اقدام به ارائه راه حل‌ها و نکاتی پیرامون اسباب‌کشی بپردازیم. که رعایت آنها علاوه بر اینکه امنیت وسایل شما را تأمین می‌کند، هزینه‌های متحمل شده بر روی دوش مالکین را هم به کمترین میزان خود خواهد رساند. به همین سبب توصیه می‌کنیم در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

چه نکاتی در رابطه با انجام اسباب‌کشی وجود دارد؟

چه نکاتی در رابطه با انجام اسباب‌کشی وجود دارد؟

همانطور که در مقاله ۸ نکته مهم اسباب کشی در زمستان نیز گفتیم، دسته‌ای از نکات وجود دارد که بر مراحل دیگری از فرایند جابجایی، مثل انتخاب باربری مناسب و این دسته از موارد مربوط است. اما اگر قرار باشد به طور کلی، نکاتی را پیرامون اسباب‌کشی بیان کنیم که از هنگام شروع این فرایند تا انتهای آن، خیال شما از بابت هرگونه اتفاق و آسیبی راحت باشد، قطعا می‌توان نکات بسیار خوبی را ذکر کرد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. توجه داشته باشید که یکی از سخت‌ترین مراحلی که در فرایند جابجایی برای ما وجود دارد، همین مرحله اسباب‌کشی است و قطعا بدون وجود برنامه‌ریزی مشخص و در نظر گرفتن همه جوانب این امر، نمی‌توان به نتیجه خوبی در این امر رسید. خواهشمندیم، اگر قصد انجام یک اسباب‌کشی درست و اصولی را دارید، تا انتهای این مطلب همراه ما بوده و به نکات ارائه شده کاملا دقت بفرمایید.

  1. برنامه‌ریزی: مثل هرکار بزرگ دیگری، داشتن برنامه و تعیین هدف در طول یک مدت معین، به شما این کمک را خواهد کرد که سازماندهی ذهنی بسیار مناسبی را در طول انجام آن کار داشته باشید. این امر به شما این امکان را خواهد داد، تا در هر مرحله از انجام کار خود، نسبت به مرحله بعد آگاه بوده و در صورت هرگونه آسیب و مشکلی، کنترل شرایط را به خوبی در دست داشته باشید. اسباب‌کشی یکی از مراحلی در نقل مکان است که مشکلات و تداخلات زیادی در آن ایجاد می‌شود. از جا نشدن وسایل در خودرو گرفته تا مشکلات مربوط به جابجایی وسایل. به همین سبب است که می‌بایست با طرح یک برنامه مشخص، تمامی مراحل انجام این کار را یکی پس از دیگری و به درستی طی کنید.
  2. فراهم آوردن وسایل مورد نیاز برای اسباب‌کشی: معمولا دسته‌ای از ابزارها و وسایل وجود دارد که در طول فرایند اسباب‌کشی، به شدت مورد نیاز مالکان است. از جمله این وسایل می‌توان به جعبه‌های مخصوص برای قرار دادن ظروف، ضربه‌گیرهای مشخص، طناب و هرگونه ابزار دیگری اشاره کرد که در طول انجام این فرایند مورد استفاده قرار می‌گیرد. توصیه ما به شما عزیزان این است که قبل از شروع برنامه اسباب‌کشی، لیستی از این لوازم را آماده کرده و به تهیه آنها بپردازید. سعی کنید تمامی وسایل مورد نیاز را تهیه کرده و از بیش از حد فشردن اسباب به یکدیگر، خودداری کنید.
  3. توجه ویژه به شکستنی‌ها: اسباب و لوازمی که در خانه افراد مختلف موجود است، همواره یکی از باارزش‌ترین دارایی‌های آنها به حساب می‌آید. به خصوص در رابطه با ظروف که برای بسیاری از خانم‌ها، از جمله مهم‌ترین خط قرمزهای آنها به حساب می‌آید. در رابطه با سایر وسایلی که احتمال شکستن آنها وجود دارد نیز، به همین ترتیب خواهد بود. در مرحله آماده‌سازی وسایل برای اسباب‌کشی، توجه ویژه‌ای به این وسایل داشته و برای آنها، محافظت ویژه‌ای درنظر بگیرید. صرفا نوشتن «این جعبه شکستنی است» روی درب جعبه، برای اینکه از آن محافظت کامل شود، کافی نیست. پس سعی کنید با استفاده از پلاستیک‌های ضربه‌گیر و یا استفاده از روزنامه به روش سنتی، امنیت وسایل شکستنی خود را به خوبی تأمین کرده و در هنگام سوارکردن وسایل داخل ماشین نیز، به مراقبت از آنها، تأکید ویژه‌ای کنید.
  4. توجه ویژه به وزن جعبه‌ها: یکی دیگر از نکات مهمی که به انجام آن تأکید بسیاری داریم، مربوط به متعادل‌سازی وزن جعبه‌های لوازم است. در صورتی که در تعادل این وزن، دقت کافی را نداشته باشید، گاها ممکن است افرادی که مسئول جابجا کردن این جعبه‌ها هستند را نیز گمراه کرده و به اشتباه بیندازید. با این اتفاق، خطر بیشتری، سلامت وسایلتان را تهدید خواهد کرد. توصیه می‌کنیم در هنگام قرار دادن وسایل، درون جعبه‌های مختلف، به وزن نهایی آنها توجه داشته و با نگه داشتن تمامی جعبه‌ها، در یک بازه وزنی مشخص، به سلامت بیشتر آنها کمک کنید.
  5. نوشتن لیست وسایل و شمارش دقیق آنها: یکی از کارهای بسیار مهم دیگر، سرشماری درست و دقیق از وسایل است. سعی کنید در هنگام بسته‌بندی وسایل، یک آمار دقیق از محل قرارگیری هر وسیله داشته و جای هرکدام از وسایل خود را به صورت مشخص و دقیق بدانید. در نهایت نیز، بعد از اینکه تمام فرایند بسته‌بندی انجام شد، با شمارش دقیق جعبه و داشتن آمار دقیق آن، مانع از هرگونه اتفاق ناخواسته دیگری شوید. این کار حتی از طرفی، مانع از به سرقت رفتن وسایل شما نیز می‌شود و در نهایت وقتی تمامی وسایل به صورت کامل منتقل شد، با سرشماری دوباره، از تمام و کمال بودن وسایل باارزش خود مطمئن شوید.
  6. رعایت نظافت: یکی از توصیه‌های همیشگی به افرادی که قصد جابجایی دارند، این است که تمامی لوازمی که قصد جابجایی آنها را دارید، قبل از این کار، به خوبی تمیز کرده و اجازه ندهید که اندکی گردوغبار نیز روی آنها وجود داشته باشد. وقتی خیالتان از بابت تمیز بودن وسایل راحت باشد، علاوه بر اینکه از آلوده شدن سایر وسایل نیز جلوگیری می‌شود، در هنگام باز کردن وسایل در خانه جدید، حس بسیار بهتری خواهید داشت. علاوه بر این، اسباب‌کشی، فرصت بسیار خوبی است تا در مورد دسته‌ای از وسایل منزل که قصد استفاده از آنها در آینده را ندارید، تجدیدنظر کرده و به این طریق، بار خود را تا حد امکان سبک‌تر کنید. به همین سبب توصیه می‌کنیم در طی فرایند جابجایی و اسباب‌کشی، بازنگری دقیقی روی تمامی اسباب و اثاثیه خود داشته باشید.

اسباب کشی بی دغدغه در مازندران با باربری بارتازان

نکاتی که در طول این مطلب به بررسی آن پرداختیم، نکات اولیه‌ای بود که در عین ساده بودن، استفاده و بکارگیری آنها، کمک شایانی به شما در امر تسهیل فرایند جابجایی و نقل مکان خواهد کرد. امیدواریم بیان این نکات، در عمل نیز، یاریگر و کمک‌رسان شما باشد. در نهایت به شما عزیزانی که قصد جابحایی اسباب و اثاثیه خود، به مطمئن‌ترین شکل ممکن را دارید، توصیه می‌کنیم با کمک گرفتن از افرادی که در این زمینه دارای بالاترین تخصص ممکن هستند، از سالم منتقل شدن اسباب خود، مطمئن گردید. یکی از این مراکز خوب و قابل اطمینان که بیش از ۱۰ سال است که در زمینه باربری مازندران فعالیت می‌کند، باربری بارتازان می باشد. از جمله مهم ترین خدماتی که این باربری ارائه می دهد می توان به اسباب کشی و باربری آمل، باربری قائم شهر، ساری، بابل، نور و سایر شهر های مازندران اشاره نمود. شما عزیزان نیز برای استفاده از خدمات این مجموعه می‌توانید با خیال راحت از طریق شماره تماس ۰۹۱۱۷۴۳۱۲۰۶ با آنها ارتباط برقرار نمایید.

شادی رضایی

از دوران کودکی عاشق سفر کردن بودم و دوست دارم وقتی درباره مکان‌های دیدنی دنیا محتوایی تولید می‌کنم، عشق حاصل از اون رو به شما هم منتقل کنم. امیدوارم از مطالعه مطالب من لذت ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 8 =

دکمه بازگشت به بالا