سفر به قلعه یدیکوله: پنجره‌ای به گذشته و زیبایی‌های تاریخی استانبول

با یک تصمیم سخت، قدم به خیابان‌های استانبول گذاشتم، شهری که در هر گوشه و کنارش هزاران سال تاریخ فراگیرانه ایستاده است. از بین جاذبه‌های فراوان این شهر، انتخابم برای بازدید اولین روزم به قلعه یدیکوله افتاد. چرا؟ حاکمیت جادوی تاریخ و جلوه‌های فراموش‌شده را در این بنا یکتا می‌کرد.

صبحی تازه و زنده، من در مقابل درخشش قلعه قدیمی ایستادم. ناحیه‌ای که به سهل‌السفرین خاطره‌های جالبی از گذشته را بازگو می‌کرد. قلعه یدیکوله با ارثیه‌هایش، یک پنجره باز به گذشته فراهم می‌آورد و من تصمیم گرفته بودم که از این پنجره گذشته و تاریخی عظیم شهر را بررسی کنم.

با ورود به درون قلعه، تاریخ از دیوارها فروغ می‌کرد. هر گوشه و کناری، هر سنگ و آجری که زیر پاهایم قرار می‌گرفت، یک داستان گذشته را نقل می‌کرد. تنها نبودن من در این فضا، همراه با شور و حس وحشتناک تاریخ، حس قدرت و جلال را درونم احساس می‌کرد. برخورد با چشم‌اندازهای شهر از بالای قلعه، احساس می‌داشتم که به یک مسافر زمانی تبدیل شده‌ام، که در اعماق تاریخ استانبول غرق شده است.

هر معماری و هر نقشه از دیوارهای قلعه، اختراعات بی‌نظیر تاریخی و هنرهای بنا شده در قرون گذشته را نشان می‌داد. زمانی که به تراس بلند قلعه رسیدم و نگاهی به چشم‌انداز فراموش‌شده از شهر افتادم، در دلم جوش می‌زد. چگونه این شهر از طی گذشته‌ها تا امروز به این زیبایی و تنوع دست یافته بود؟

از هر گوشه‌ای که نگاه می‌کردم، جاذبه‌های تاریخی استانبول به چشم می‌خوردند. مساجد زیبا، بازارهای شلوغ و خیابان‌های پراز سرگرمی و هیجان. قلعه یدیکوله، نقطه شروع من برای کشف این زیبایی‌ها بود. این تجربه، من را به دنیایی از شگفتی‌ها و تاریخ رهنمون کرد و یک پنجره را به زمان باز کرد که از آن لحظه، هر خیابان و هر ساحلی در استانبول، داستانی جدید و دیدنی تر از گذشته به من گوشزد می‌کرد.

👈 همچنین بخوانید: جاهای دیدنی استانبول

تذکر مهم: محتوای ارائه شده در قسمت تجربیات کاربران و سفرنامه‌ها، توسط کاربران و خوانندگان محترم تریپ لایک نوشته شده و ما هیچگونه دخل و تصرفی را در آنها به عمل نیاورده‌ایم. با توجه اینکه سلایق افراد عموما با یکدیگر متفاوت است، هر فردی پارامترها و معیارهای خاص خود را برای تعریف یک تجربه سفر خوب یا بد دارد. لذا پیشنهاد تریپ لایک این است که اینگونه مطالب را صرفا به دید یک راهنمای کمکی مطالعه کنید و چنانچه قصد سفر به مقصد مورد نظر را دارید، حتما از کارشناسان و مشاوران خبره استفاده بفرمایید. همچنین شما هم اگر تمایل دارید تجربه خود را با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید، می‌توانید به بخش سفرنامه من مراجعه بفرمایید.

شادی رضایی

از دوران کودکی عاشق سفر کردن بودم و دوست دارم وقتی درباره مکان‌های دیدنی دنیا محتوایی تولید می‌کنم، عشق حاصل از اون رو به شما هم منتقل کنم. امیدوارم از مطالعه مطالب من لذت ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − چهارده =

دکمه بازگشت به بالا