تجربه واقعی بازدید از قلعه یدیکوله در استانبول

یک صبح آفتابی در استانبول، با کوههای آسمانی پر از پرندگان که در آسمان می‌پروازند، به شهری زیبا و متنوع سفر کردم. از آن لحظه که پا به فرودگاه گذاشتم، حس ماجراجویی در دلم بلند شد. برنامه من برای این سفر پر از اماکن تاریخی و فرهنگی بود، اما یک جاذبه به خصوص برخوردم که تمام انرژی مثبتم را جذب کرد و آن هم «قلعه یدیکوله» بود.

راهی پر از مغروریت و اعتماد به نفس در خیابانهای پراز تاریخ، من را به دروازه های قلعه یدیکوله هدایت کرد. از اولین لحظه که چشمانم به این ساختمان با شکوه افتاد، شگفت‌زده شدم. آنچه که این قلعه را از دیگر جاذبه‌ها جدا می‌کرد، همان احساس تلنگر تاریخ بود که به آدم اجازه می‌داد با گذشت زمان در سفری به گذشته فرا برسد.

دروازه‌های بلند با ایستادگی از من خوشامد گرفتند و وارد یک دنیای تاریخی شدم. اینجا هر قدمی که برمی‌داشتم، یک داستان دیگر را به من می‌گفت. دیوارهای کهنه با نقوش هنرمندانه، مینارها و برجهایی که به آسمان می‌رفتند، همگی شاهد افتخار و شکوه گذشته بودند.

من در این قلعه یک نواخته با داستان‌هایی از دوران امپراتوری عثمانی روبرو شدم. اتاقها با مبلمانهای با شکوه و زیبا، قصرهای مهیج و باغهای آرام و زیبا، همگی در زیر سایه‌ی قلعه آرام پیدا کرده بودند.

اما اصلی‌ترین دلیلی که من را به اینجا کشاند، احساس متفاوتی بود که در اینجا به وجود آمد. قلعه یدیکوله به من احساسی از ارتباط با گذشته و تاریخ را بخشید. اینجا جاذبه‌ای بود که تاریخ را در هر زاویه‌ای احساس می‌کردی، همچون اینکه گذشته با تمام وجود به تو سلام می‌کرد.

پس از ساعاتی در این قلعه شگفت‌انگیز، من از آنجا با قلبی پر از حس تاریخی و ارادت به این فرهنگ غنی خارج شدم. این تجربه نشان دهنده این بود که گاهی اوقات، زمان سفر به گذشته، نقطه عطفی در سفر به آینده ماست.

تذکر مهم: محتوای ارائه شده در قسمت تجربیات کاربران و سفرنامه‌ها، توسط کاربران و خوانندگان محترم تریپ لایک نوشته شده و ما هیچگونه دخل و تصرفی را در آنها به عمل نیاورده‌ایم. با توجه اینکه سلایق افراد عموما با یکدیگر متفاوت است، هر فردی پارامترها و معیارهای خاص خود را برای تعریف یک تجربه سفر خوب یا بد دارد. لذا پیشنهاد تریپ لایک این است که اینگونه مطالب را صرفا به دید یک راهنمای کمکی مطالعه کنید و چنانچه قصد سفر به مقصد مورد نظر را دارید، حتما از کارشناسان و مشاوران خبره استفاده بفرمایید. همچنین شما هم اگر تمایل دارید تجربه خود را با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید، می‌توانید به بخش سفرنامه من مراجعه بفرمایید.

شادی رضایی

از دوران کودکی عاشق سفر کردن بودم و دوست دارم وقتی درباره مکان‌های دیدنی دنیا محتوایی تولید می‌کنم، عشق حاصل از اون رو به شما هم منتقل کنم. امیدوارم از مطالعه مطالب من لذت ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا