قوانین ازدواج در ایالت آنتاریو کانادا

در این مقاله قصد داریم به شما توضیح دهیم اگر قصد ازدواج در کانادا (آنتاریو) را دارید چگونه اسناد دولتی مورد نیاز خود را تهیه کنید. با رعایت محدودیت های استانی فعلی در اجتماعات ، هنوز می توانید به صورت حضوری ازدواج کنید. اما باید موارد بسیاری را بخاطر ویروس کرونا سرعایت کنید…

 

اطلاعاتی درباره قوانین ازدواج در کانادا
پارلمان کانادا طبق ماده 91 (26) قانون اساسی 1867 دارای اختیار قانونگذاری منحصر به فرد در زمینه ازدواج و طلاق در کانادا است. تشریفات رسمی ازدواج.
در سال 2001 ، 146،618 ازدواج در کانادا انجام شده که نسبت به 157،395 مورد در سال 2000 ، 6.8٪ کاهش داشته است. جزیره پرنس ادوارد بالاترین میزان ازدواج خام (6.5 در هر هزار نفر) و کبک کمترین میزان (3.0) را داشتند.
تشریفات ازدواج در کانادا می تواند به صورت مدنی یا مذهبی باشد. ازدواج ممکن است توسط اعضای روحانیون ، کمیساران ازدواج ، قضات ، قضات صلح یا دبیران دادگاه انجام شود ، بسته به قوانین هر استان و قلمرو تنظیم تشریفات ازدواج. در سال 2001 ، اکثر ازدواج های کانادایی (4/76 درصد) مذهبی بود و بقیه (6/23 درصد) توسط غیر روحانیون انجام می شد.
ازدواج همجنسگرایان از سال 2005 در کشور کانادا قانونی بوده است. تصمیمات دادگاه ، از سال 2003 ، ازدواج همجنسگرایان را در هشت استان از ده استان و یکی از سه قلمرو قانونی کرده بود.

 

حداقل سن ازدواج در کانادا چقدر است؟
برای ازدواج در انتاریو باید حداقل 16 سال سن داشته باشید.

اگر زیر 18 سال باشید: شما به رضایت کتبی والدین خود احتیاج دارید. در صورت دریافت پروانه ازدواج می توانید فرم های رضایت نامه را دریافت کنید.

 

چه کسی می تواند در انتاریو ازدواج کند؟
ازدواج ثبت شده در کانادا
اشخاص زیر که به موجب قانون ازدواج در اداره ثبت احوال ثبت شده اند ، می توانند در انتاریو ازدواج کنند:

شخصی که توسط هیئت مذهبی خود به درستی شناخته شده است و مجاز به انجام ازدواج مذهبی در انتاریو است ، یا شخصی که به یک گروه موسیقی ، First Nation ، Métis یا سازمان یا جامعه یا موجودیت بومی مستقر در کل یا بخشی از آنتاریو تعلق دارد و به طور مقتضی مجاز به انجام ازدواج است.

ازدواج مدنی در کانادا
موارد زیر می تواند ازدواج های مدنی را در انتاریو انجام دهد:

یک کارمند شهرداری و یا نماینده آنها مجاز به انجام ازدواج های مدنی در انتاریو است قاضی، یک استاد مدیریت پرونده انتاریو، و مامور عدالت و صلح در انتاریو نیز شامل میشود.

 

قبل از ازدواج به یکی از موارد زیر احتیاج دارید:
مجوز ازدواج در کانادا، یا یک فرم ممنوعیت که شما هنگام اعلام تعهد خود در طول یک خدمت الهی ، از یک کلیسا دریافت می کنید (کلیسایی این اعلامیه را منتشر می کند ، به نام “انتشار ممنوعیت”)

در صورتی که شما یا همسرتان قبلاً ازدواج کرده باشید نمی توان این سند را منتشر کرد و شما باید به کمک این فرم مجوز ازدواج بگیرید.

شما و همسرتان ، شاهدان و شخصی که ازدواج کرده است باید بلافاصله بعد از مراسم مجوز یا ممنوعیت ها را امضا کنید.

برای دریافت پروانه ازدواج در کانادا، شما باید:
باید برای هر شخصی که در کانادا ازدواج می کند 2 قطعه شناسنامه صادر شده توسط دولت بیاورید. یک قطعه شناسایی باید شامل عکس شما باشد.

نمونه هایی از شناسنامه صادر شده توسط دولت:
گواهی تولد صادر شده توسط دولت ، از جمله هر گونه تغییر گواهی نام
پاسپورت معتبر
سابقه فرود مهاجران
کارت تابعیت کانادا
گواهینامه رانندگی معتبر
کارت عکس معتبر انتاریو
پرداخت هزینه (هزینه ها متفاوت است و به شهرداری بستگی دارد).

مدت زمان انقضا این مدارک در کانادا چقدر است؟
پروانه ازدواج از تاریخ صدور آن سه ماه اعتبار دارد.

تمدید تاریخ انقضا در پاسخ به COVID-19
ما تاریخ انقضا بیشتر پروانه های ازدواج را تمدید کرده ایم. مجوزها برای بازه های زمانی زیر معتبر هستند ، مگر اینکه به مجوز جایگزینی نیاز داشته باشید.

اگر به مجوز جایگزینی احتیاج دارید ، تا تاریخ انقضا تمدید شده فرصت دارید برای جایگزینی از شهرداری صادر کننده پروانه ازدواج اقدام کنید.

تاریخ صدور معتبر(در دوران ویروس کرونا) تا 1 دسامبر 2019 تا 24 جولای 2020 24 ژوئیه 2022

25 جولای 2020 تا 30 سپتامبر 2020 3 ماه از تاریخ صادر شده (تمدید نمی شود)

1 اکتبر 2020 تا 31 دسامبر 2020 10 فوریه 2023

اول ژانویه 2021 تا پایان سومین اورژانس در سطح استان ، که در 7 آوریل 2021 اعلام شد 24 ماه از پایان سومین اورژانس در سراسر استان انتاریو ی کانادا.

 

مجوز جایگزین بگیرید
فقط در صورت تمایل به ازدواج باید درخواست مجوز جایگزین کنید و شما یا همسر آینده خود از زمان صدور مجوز استفاده نشده ، نام یا وضعیت تأهل خود را تغییر داده اید ، یا شما دیگر مجوز استفاده نشده خود را ندارید.

پروانه جایگزینی از تاریخ صدور سه ماه اعتبار دارد. زوجین فقط باید در مدت سه ماه از زمان برنامه ریزی مجدد عروسی خود درخواست جابجایی کنند.

هنگامی که برای دریافت مجوز جایگزین به یک دفتر شهرداری مراجعه می کنید:
هزینه های شهرداری ممکن است اعمال شود
هیچ هزینه استانی وجود ندارد
مجوز استفاده نشده خود را بیاورید (اگر هنوز آن را دارید)
مدارک شناسایی خود را بیاورید
به شهرداری که در ابتدا مجوز خود را خریداری کرده اید بروید
اگر نمی توانید به همان شهرداری که در ابتدا مجوز خود را خریداری کرده اید برگردید ، ممکن است زمان و اطلاعات بیشتری برای صدور جایگزین لازم باشد.

 

محدودیت های ازدواج
خویشاوندی
قانون ازدواج فدرال (درجه های ممنوع) ، بخش 2 ، از ازدواج افراد زیر جلوگیری می کند:
با توجه به زیرمجموعه (2) ، افراد فامیل ، همسر یا فرزندخواندگی فقط به دلیل رابطه خود منع ازدواج ندارند.
در صورت داشتن خویشاوندی خطی یا خواهر یا برادر ناتنی یا خواهر ناتنی ، از جمله با فرزندخواندگی ، هیچ شخصی مجاز به ازدواج با شخص دیگری نخواهد بود.

رضایت همسران
هر دو طرف باید آزادانه رضایت دهند. مجبور کردن کسی برای ازدواج یک جرم کیفری است. 293.1 قانون جزا. علاوه بر این ، s 2.1 قانون ازدواج مدنی پیش بینی می کند ، “ازدواج مستلزم رضایت آزادانه و روشن بینانه دو شخص است تا همسر یکدیگر باشند.”

سن همسران
از سال 2015 ، قانون فدرال حداقل سن مطلق ازدواج را 16 سال تعیین کرده است. استانها و مناطق ممکن است حداقل سن بالاتر از آن را تعیین کنند.

در کانادا سن بلوغ توسط استان / قلمرو 18 یا 19 سال تعیین می شود ، بنابراین افراد زیر سن قانونی دارای محدودیت های اضافی هستند (به عنوان مثال رضایت والدین و دادگاه).

در بخش 293.2 قانون مجازات نیز به ازدواج افراد زیر 16 سال پرداخته شده است: یک جرم قابل ادعا و مجازات حبس برای مدت بیش از پنج سال.

در بند 2.2 قانون ازدواج مدنی نیز آمده است: هیچ شخصی که زیر 16 سال ندارد نمی تواند ازدواج کند.

این مقررات در سال 2015 به تصویب رسیده است. قبل از سال 2015 ، امکان ازدواج فرزندان کمتر از 16 سال در برخی از حوزه های قضایی کانادا ، با رضایت والدین یا حکم دادگاه وجود داشت. (سن ازدواج قانونی با رضایت والدین احتمالاً کمتر از 7 در برخی از حوزه های قضایی کانادا.)

حداقل سن براساس استان و سرزمین
بریتیش کلمبیا: 19 یا 16 سال با رضایت والدین.
آلبرتا: 18 یا 16 سال با رضایت همه والدین و سرپرستان قانونی.
ساسکاچوان: 18 یا 16 ساله با فرم “رضایت به ازدواج یک صغیر” با حضور یک صادر کننده پروانه ازدواج ساسکاچوان ، روحانی یا هر شخصی که مجاز به گرفتن استیضاح است ، توسط والدین یا سرپرست (ها) امضا و تکمیل می شود. “اگر پدر یا مادر یا سرپرست (والدین) از رضایت به ازدواج خودداری کنند ، صغیر می تواند از قاضی دادگاه استان یا ملکه ملکه برای صدور دستور توافق با رضایت آنها درخواست کند. صغیر می تواند دستور قاضی را از طریق مراجعه به یک خانه دادگاه در ساسکاچوان. ”
مانیتوبا: 18
انتاریو: 18 یا 16 سال با رضایت کتبی هر دو مجموعه والدین.
کبک: 18 یا 16 سال با مجوز دادگاه ها.
نیوبرانزویک: 18 یا 16 سال با اظهار نامه رضایت نامه که توسط والدین یا سرپرستان امضا شده است.
نوا اسکوشیا: 19 یا 17 سال با رضایت نامه امضا شده.
جزیره پرنس ادوارد: 18 سال یا کمتر با فرم رضایت نامه که توسط والدین (مادران) امضا شده است.
نیوفاندلند و لابرادور: 19 سال یا کمتر که در آنها “ممکن است رضایت نامه خاصی لازم باشد”.
یوکان: 19 سال یا کمتر با رضایت والدین (والدین) یا سرپرست قانونی آنها.
سرزمین های شمال غربی: 19 سال یا کمتر با رضایت والدین.
نوناووت: 19 یا 16 با رضایت والدین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *