مزایای تحصیل فرزندان در مدارس کانادا بصورت آنلاین

مزایای تحصیل فرزندان در مدارس کانادا بصورت آنلاین

شهریه مناسب، عدم نیاز به پرداخت هزینه‌های زندگی و ویزای دانش‌آموزی، و ورود به دانشگاه‌های معتبر تنها تعدادی از مزایای تحصیل در مدارس کانادا بصورت آنلاین است.

اگر جزو آن دسته از والدینی هستید که برای سرنوشت، موفقیت و آینده فرزند دلبندتان اهممیت ویژه‌ای قائل هستید و تمایل دارید آنها در یکی از امن‌ترین کشورهای جهان دارای پیشرفته‌ترین سیستم‌های آموزشی تحصیل کنند مطالعه این مقاله به شما پیشنهاد می‌شود.

شهریه بسیار مناسب، عدم نیاز به پرداخت هزینه‌های زندگی، پذیرش در معتبرترین دانشگاه‌ها و کالج‌ها بدون کنکور، امکان دریافت اقامت، اجازه کار پس از تحصیل یا ویزای کار فارغ‌التحصیلی پس از پایان دانشگاه تا سقف سه سال، همچنین امکان دریافت اقامت دائم تنها تعدادی از مزایای منحصر به فرد تحصیل فرزندان در مدارس کانادا بصورت آنلاین می‌باشند.

و در یک برنامه‌ریزی بلندمدت، فرزندان می‌توانند از برنامه اسپانسرشیپ والدین برای دریافت اقامت دائم پدر و مادر خود اقدام کنند.

با هم ببینیم و بشنویم…

مزایای تحصیل در مدارس کانادا بطور آنلاین

اخیرا با شیوع کرونا و گسترش آموزش مجازی، مزایای منحصر به فرد و تسهیلات ویژه‌ای برای دانش‌آموزان بین‌المللی متقاضی تحصیل در کانادا فراهم شده که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌شود:

مناسب بودن شهریه

با توجه به اوضاع اقتصادی و نوسانات نرخ ارز یکی از دغذغه‌های والدین علیرغم میل وعلاقه بسیار زیاد برای تحصیل فرزندان در کانادا توانایی پرداخت شهریه است.

بدین معنی که چون بودجه مدارس برای ارائه کمک هزینه‌های تحصیلی محدود است، هرچه زودتر پرونده اخذ پذیرش به مدرسه ارسال شود، شانس دریافت بورسیه تحصیلی کانادا از مدارس برای دوره‌های آنلاین بیشتر خواهد بود.

عدم نیاز به پرداخت هزینه‌های زندگی

در راستای پاسخگویی به دغدغه مالی والدین ایرانی و تحقق تحصیل ارزان در کانادا، یکی دیگر از مزایای تحصیل در مدارس بصورت آنلاین، عدم نیاز به پرداخت هزینه‌های زندگی می‌باشد.

یعنی تقریبا بیست هزار دلار در سال در هزینه والدین صرفه‌جویی می‌شود که اگر تخفیف شهریه تا سقف ده هزار دلار را نیز شامل شود، مبلغی در حدود 30 هزار دلار در سال به صرفه‌جویی در هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا ایجاد می‌شود که واقعا شرایطی فوق‌العاده ایجاد می‌کند و تمام سدهای مالی و موانع اقتصادی در مسیر موفقیت فرزندان را از میان بر می‌دارد.

آسودگی خیال هرچه بیشتر والدین

کانادا یکی از امن‌ترین کشورهای جهان، دارای پایین‌ترین میزان جرم و زندانی است. آن قدر امنیت در این کشور بالاست که والدین بسیار سختگیری که حتی تمایل نداشتند دختر نوجوانشان به تنهایی تا مدرسه برود، پس از مشاهده محیط بسیار سالم این کشور، فرزندشان را در کانادا تنها گذاشته و با خیالی آسوده به ایران بازگشتند.

پس اگر فرزند شما آن قدر استقلال شخصیت دارد که به تنهایی در یک کشور دیگر زندگی کند، به دور از هرگونه مسائل حاشیه‌ای می‌تواند به تحصیل در محیطی امن بپردازد. اما بعضی از دانش‌آموزان روحیه زندگی مستقل و تحمل دوری از پدر و مادر را ندارند. یا به عکس، برخی از والدین طاقت دوری فرزندشان را ندارند. که در هر دو صورت، تحصیل آنلاین یک راه حل جایگزین بسیار مناسب است.

یعنی فرزند شما از مزایای تحصیل در کانادا و دریافت دیپلم این کشور که دارای اعتباری جهانی است بهره‌مند می‌شود بدون نیاز به دوری از شما، و هر زمان احساس کردید که شرایط روحی تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان مهیاست، می‌توانیم برای دریافت ویزا و ادامه تحصیل در کلاس‌های حضوری اقدام کنیم.

عدم نیاز به ویزای دانش‌آموزی

یکی از نگرانی‌های والدین، افزایش نرخ ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا برای دانش‌آموزان ایرانی می‌باشد.

البته نمی‌توان این مطلب را بطور کلی تعمیم داد. چون شرایط هر متقاضی با متقاضی دیگر فرق می‌کند و هر پرونده بطور جداگانه توسط افسری که کاملا دارای استقلال رای است بررسی می‌شود.

امکان دریافت دیپلم کانادا و ایران بطور همزمان

از آنجایی که برنامه‌ریزی زمانی کلاس‌های آنلاین با خود دانش‌آموز است، خوشبختانه دانش‌آموزان می‌توانند با مدیریت زمان و یک برنامه‌ریزی دقیق دروس ایران و کانادا را بطور موازی پیش ببرند و بطور همزمان به هر دو دیپلم استان انتاریو یا OSSD و دیپلم ایران نایل شوند.

امکان اخذ پذیرش مدرسه بدون مدرک زبان

برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در مقاطع دبستان و دبیرستان نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی بین‌المللی نظیر آیلتس آکادمیک یا تافل وجود ندارد.

معمولا پس از ارسال مدارک به دپارتمان پذیرش مدرسه توسط مشاورین تحصیلی رادسام، یک تعیین سطح از ریاضی و زبان انگلیسی دانش‌آموز به عمل می‌آید که در اغلب موارد سطح ریاضی دانش‌آموزان ایرانی بالاتر از کلاس مشابه در کانادا ارزیابی می‌شود اما اکثرا به یک الی پنج کورس زبان انگلیسی با نام ESL نیاز خواهد بود.

تعداد دروس و ترم‌های مدارس کانادا

سیستم آموزش و پرورش تورنتو مثل اکثر استان‌های دیگر کانادا بصورت ترمی – واحدی می‌باشد. یعنی خوشبختانه امکان اخذ پذیرش برای هر دو ترم سپتامبر (اواسط شهریور و شروع سال تحصیلی) و ترم زمستان (ژانویه – فوریه) وجود دارد.

در توضیح تعداد دروس، دانش‌آموزان کلاس‌های حضوری می‌بایستی 4 درس را در نیمسال اول و 4 درس را در نیمسال دوم با موفقیت بگذرانند تا بتوانند به کلاس بعدی راه یابند.

این 8 درس شامل دروس زبان انگلیسی ESL است. یعنی اگر دانش آموز به 3 کورس زبان نیاز داشته باشد، در سال تحصیلی اول علاوه بر دروس ESL، 5 درس اصلی توسط مدرسه به او ارائه می‌گردد.

دروس و ترم‌های مدارس آنلاین

شرایط تحصیل در مدارس آنلاین کانادا نیز مشابه کلاس‌های حضوری است. یعنی لازمه اتمام یک گرید و رفتن به گرید بالاتر، گذراندن موفقیت آمیز 8 درس در یک سال تحصیلی (شامل کورس‌های زبان ESL) می‌باشد.

با این تفاوت که هر درس مستلزم 110 ساعت مطالعه روی سامانه آنلاین مدرسه است و از آنجایی که سرعت مطالعه دروس با خود دانش‌آموز می‌باشد (اصطلاحا self-pace study)، امکان اینکه با یک برنامه‌ریزی دقیق بتوان زودتر دروس را پاس کرد وجود دارد.

همچنین سال تحصیلی برای کلاس‌های آنلاین به 4 ترم دو ماهه بخش‌بندی شده که در هر ترم دو ماهه دو درس (شامل کورس‌های زبان انگلیسی) به دانش‌آموز ارائه می‌گردد.

لذا اولا انعطاف‌پذیری زمانی بیشتری برای دریافت پذیرش به وجود می‌آید (4 نوبت در سال به جای 2 نوبت)

ثانیا بازدهی دانش‌آموزان به دلیل تمرکز بیشتر روی دروس کمتر (2 درس به جای 4 درس در هر ترم) به مراتب بیشتر می‌شود.

کوتاه سخن اینکه اگر سطح زبان انگلیسی فرزند شما متوسط یا ضعیف است اصلا جای نگرانی نیست.

کورس‌های زبان انگلیسی موجب تقویت و رشد چشمگیری در سطح زبان او خواهد داشت. به نحوی که هر کورس ESL با شش ماه کلاس زبان در ایران برابری می‌کند.

ورود به معتبرترین دانشگاه‌ها و بهترین کالج‌های کانادا بدون کنکور

دانش‌آموزان بین‌المللی پس از دریافت دیپلم بدون آزمون‌های ورودی پر استرس مثل کنکور، فقط بر اساس نمرات دبیرستان می‌توانند به معتبرترین دانشگاه ها و بهترین کالج های کانادا راه یابند.

همچنین دانشجویان در حین تحصیل در دوره‌های دو یا سه ساله فوق دیپلم یا دوره‌های چهار ساله لیسانس امکان 20 ساعت کار در هفته برابر با 80 ساعت کار در ماه را خواهند داشت که هزینه‌های زندگی و بخشی از شهریه دوره آموزشی را تامین خواهد نمود.

اقامت دائم کانادا برای والدین دانش‌آموز

یکی از خدمات تخصصی شرکت رادسام طی سالهای گذشته، اخذ ویزای همراهی کانادا برای والدین دانش‌آموزان با نرخ موفقیتی بسیار بالا بوده است.

بدین ترتیب که برای متقاضیان اخذ ویزای توریستی کانادا به جای اقدام مستقیم برای ویزای ویزیتور یا مولتی، به عنوان همراه دانش‌آموز اقدام می‌نماییم و از این طریق احتمال ریجکتی ویزای توریستی کانادا را کاهش می‌دهیم.

با این وجود هرگز نمی‌توان ادعا نمود که احتمال اخذ ویزای کانادا صد در صد است. ادعایی فریبکارانه که در تبلیغات یک سری دفاتر با عنوان ویزای تضمینی کانادا شاهد آن هستیم.

از طرفی طیف وسیعی از والدین ایرانی هستند که به دلایل مختلف مثل سن بالا، نداشتن تحصیلات دانشگاهی و مدرک زبان، و منابع مالی و دارایی‌های محدود، ابتدا به ساکن شانس خوبی برای گزینه‌های مهاجرتی نظیر سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، استارتاپ، نیروی کار متخصص و… را ندارند.

اما اگر اقدام اولیه آنها تحصیل فرزندان بین 7 تا 18 سال در مدارس آنلاین باشد،

در یک برنامه‌ریزی کوتاه مدت، یعنی پس از اخذ ویزای دانش‌آموزی شانس دریافت ویزای توریستی آنها افزایش می‌یابد.

در یک برنامه‌ریزی میان مدت، امکان بالقوه تبدیل ویزای توریستی آنها وجود خواهد داشت.

و در نهایت در یک برنامه‌ریزی بلند مدت، پس از اینکه فرزندانشان اقامت بگیرند می‌توانند از طریق برنامه اسپانسرشیپ والدین به پدر و مادر خود برای دریافت اقامت دائم کانادا کمک کنند.

خلاصه مطلب

دولت کانادا یکی از حمایت کننده‌ترین دولت‌های جهان برای کنترل آسیب‌های ویروس کرونا، و یکی از موفق‌ترین کشورها در این زمینه بوده است.

با همه‌گیری ویروس کرونا، عدو سبب خیر موجب رشد و توسعه آموزش‌های مجازی در کانادا شد.

تحصیل آنلاین در مدارس کانادا که در ابتدای امر با هدف حفظ سلامتی دانش‌آموزان بومی و بین‌المللی داخل کانادا ایجاد شد یکی از دستاوردهای کرونا برای دانش‌آموزان خارج از کانادا خصوصا والدین و دانش‌آموزان داخل ایران بود.

در این مقاله به تعدادی از مزایای منحصر به فرد تحصیل فرزندان در مدارس کانادا بصورت آنلاین اشاره شد که از مهمترین آنها، 30 هزار دلار صرفه‌جویی در هر سال می‌باشد که راه حلی فوق‌العاده برای والدینی بود که محدودیت‌های مالی ناشی از شرایط اقتصادی و نوسانات نرخ ارز مانعی سر راه علاقه و تمایل بسیار زیادی به تحصیل فرزندانشان در کانادا بود.

به علاوه تحصیل آنلاین موجب برطرف شدن استرس‌هایی نظیر ریجکتی ویزا و دور شدن والدین از فرزندان می‌گردد.

بدین ترتیب فرزند دلبندتان در کنار خانواده دروس کانادا و ایران را بطور همزمان سپری می‌کند و هر زمان هم تمایل داشته باشید امکان اخذ ویزای دانش‌آموزی و ادامه تحصیل در مدارس بصورت حضوری وجود خواهد داشت که قطعا گذراندن یک یا چند سال تحصیلی بطور آنلاین یک امتیاز بسیار مثبت برای دریافت ویزای کانادا به شمار خواهد آمد.

حتی با فرض اینکه دانش‌آموز تمام دوره دبیرستان را بطور آنلاین بگذراند، داشتن دیپلم کانادا یک امتیاز مثبت بسیار ویژه در دریافت ویزای دانشجویی او لحاظ خواهد شد.

ضمن اینکه امکان ورود به معتبرترین دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا، آمریکا و اروپا بدون نیاز به آزمون‌های استرس زا مثل کنکور وجود دارد.

در نهایت امکان دریافت اقامت دائم پس از گذراندن یک دوره دو ساله فوق دیپلم یا یک برنامه آموزشی چهار ساله دانشگاه، و در یک برنامه‌ریزی بلندمدت، امکان دریافت اقامت دائم برای پدر و مادر از طریق اسپانسرشیی والدین.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *